Β.Κ.
Αριθμός 552/2024
ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΤΜΗΜΑ Β΄
Συνεδρίασε δημόσια στο ακροατήριό του στις 3 Απριλίου 2024, με την εξής σύνθεση: Κωνσταντίνος Κουσούλης, Αντιπρόεδρος, Προεδρεύων, σε αναπλήρωση του Πρόεδρου του Τμήματος, που είχε κώλυμα, Κωνσταντία Λαζαράκη, Μαρία Σταματοπούλου, Σύμβουλοι, Νικόλαος Νικολάκης, Κωνσταντίνος Χριστόπουλος, Πάρεδροι. Γραμματέας η Ελένη Τουρόγιαννη.
Για να δικάσει την από 14 Μαΐου 2023 αίτηση:
του ......... ....... του ........... κατοίκου ............ ......... .... ο οποίος παρέστη αυτοπροσώπως ως δικηγόρος (Α.Μ. .... Δ.Σ. ..............
κατά του Δήμου Μυκονίων Κυκλάδων, ο οποίος δεν παρέστη.
Με την αίτηση αυτή ο αιτών επιδιώκει να ακυρωθεί η υπ’ αριθμ. ../31.3.2023 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Μυκονίων Κυκλάδων και κάθε άλλη σχετική πράξη ή παράλειψη της Διοικήσεως.
Η εκδίκαση άρχισε με την ανάγνωση της εκθέσεως του εισηγητή, Παρέδρου Νικόλαου Νικολάκη.
Κατόπιν το δικαστήριο άκουσε τον αιτούντα ως δικηγόρο, ο οποίος ανέπτυξε και προφορικά τους προβαλλόμενους λόγους ακυρώσεως και ζήτησε να γίνει δεκτή η αίτηση.
Μετά τη δημόσια συνεδρίαση το δικαστήριο συνήλθε σε διάσκεψη σε αίθουσα του δικαστηρίου κ α ι